ហេតុអ្វីលោកផ្កាយ១ កុយ សុភាព ស្នងការរងខេត្តស្វាយរៀងមិនព្រមចូលនិវត្តន៍តាមព្រះរាជក្រឹត្យរបស់ព្រះមហាក្សត្រ? លោក កុយ សុភាព ថា បើចង់ដឹងឱ្យទៅសួរលោកស្នងការខេត្ត!
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយលោក ស៊ី ជីនពីង ប្រធានាធិបតីចិន,,,
ប៉េកាំង៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានអញ្ជើញជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយលោក ស៊ី ជីនពីង ប្រធានាធិបតីចិន។ វត្តមានរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទទួលបានការស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅពីសំណាកា់ប្រធានាធិបតីចិន។ ក្នុងជំនួបនោះ កូនប្រុសរបស់សម្តេចតេជោ គឺឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត និងឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ក៏ទទួលបានការស្វាគមន៍ពីលោកប្រធានាធិបតីចិនផងដែរ។ បន្ទាប់ពីជំនួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារហើយនោះ លោកប្រធានាធិបតីចិន ក៏បានរៀបចំអាហារមិត្តភាពកម្រិតខ្ពស់ជូនសម្តេចតេជោ និងគណៈប្រតិភូផងដែរ។ សូមជម្រាបថា សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា កំពុងដឹកនាំគណៈប្រតិភូបំពេញទស្សនកិច្ចនៅក្នុងប្រទេសចិន។ ក្រៅពីជំនួបជាមួយប្រធានាធិបតីចិនហើយនោះ សម្តេចតេជោ ក៏មានជំនួបជាមួយប្រធានសភា និងនាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន លោក លី ខឺឈាងផងដែរ។ បន្ទាប់ពីជំនួប សម្តេចតេជោ និងលោក លី ខឺឈាង អញ្ជើញជាសហអធិបតីក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខាលើឯកសារសំខាន់ៗមួយចំនួន។ ឯកសារចំនួនប្រមាណ១២ ត្រូវបានរំពឹងថា នឹងត្រូវចុះហត្ថលេខាក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ៕
ករណីដ៏រន្ធត់.រត់ជាន់គ្នាស្លាប់ អំឡុងពេលអបអរឆ្នាំថ្មីកាលពីយប់មិញ នៅប្រទេស អ៊ូហ្គង់ដា.!
កូរ៉េខាងជើងចោទសហរដ្ឋអាមេរិកថា កំពុងព្យាយាមបង្កើត NATO នៅអាស៉ី
លោកស្នងការនគរបាលខេត្តកណ្តាលប្រគល់ម៉ូតូជូនអធិការនគរបាលស្រុក-ក្រុង សម្រាប់អនុវត្តន៍ការងារតាមមូលដ្ឋាន!
ស្លាប់ពលករខ្មែរ៥នាក់ និងរបួសធ្ងន់៨នាក់ ក្នុងហេតុការណ៍គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍
អភិបាលខេត្តកំពត សន្យាថានឹងធ្វើឲ្យផ្សារ(កំពង់ត្រាច) មានអនាម័យស្អាត គ្មានការជន់លិច និងក្លិនស្អុយក្នុងផ្សារ.ទៀតទេ.!
ប្រមុខអង្គការសហប្រជាជាតិថ្កោលទោស ចំពោះការបំផ្ទុះគ្រាប់បែកអត្តឃាត នៅរដ្ឋធានីកាប៊ុល ប្រទេសអាហ្វហ្គានីស្ថាន !
វៀតណាម បន្តបំបែកកំណត់ត្រា ៤ ថ្ងៃជាប់ៗ គ្នា ដោយនៅថ្ងៃ ចន្ទ នេះ រកឃើញមានករណីអ្នកឆ្លងកូវីដ-១៩ រហូតដល់ ១១.៣៥២ករណីឯណោះ.!
ក្រុមហ៊ុនផលិតឡានដ៏ល្បី ឈ្មោះ «Toyota» បានប្រកាសបិទរោងចក្រជាបណ្តោះអាសន្ន នៅក្នុងប្រទេសថៃ.!
ប្រទេសបេឡារុស បានរងការចោទថាបានបង្ខំយន្តហោះដឹកអ្នកដំណើរចុះចតដើម្បីការចាប់ខ្លួនអ្នកប្រឆាំងម្នាក់ ដែលទង្វើនោះបាននាំឲ្យមានការក្តៅក្រហាយដល់សហរដ្ឋអាមេរិកនិងប្រទេសនៅសហភាពអឺរ៉ុប